AR-GE

AVITECH konusunda deneyimli mühendisleri ve bilgili uzmanlarıyla titreşim kontrol teknolojisinde yenilikçi ve öncü firmalardan birisidir. Biz iş ortaklarımız ve mühendislerimiz ile tamamen iş birliği içerisinde olup her zaman en iyi sonucu hedeflemekteyiz. AVITECH Titreşim Kontrol Teknolojilerinde konusunda uzman firmalar, Üniversiteler ve Test Enstitüleri ile birlikte güçlü bir Know-How iş birliğine sahiptir.

Bizim hedefimiz, üstün teknoloji ve uzman kadrolarımızla ürünlerimizin sürekli iyileştirilmesi ve müşterilerimiz için sürekli en iyinin araştırılmasıdır. 3D katı modellemenin yanı sıra, sayısal hesaplamalar ve programlar yardımıyla en doğru sonuca ulaşmak hedefimizdir. Geniş ürün yelpazesi sebebiyle binlerce seçenekten en doğru malzemeyi seçmek, en doğru tasarımı yapmak öncelikli hedefimizdir. Elastomer seçiminde Doğrusal olmayan tasarım araçlarını en etkin şekilde kullanarak en dayanıklı en kaliteli çözümü siz müşterilerimize sunmak önceliklerimizdendir.

FE ANALİZİ, KALIP TASARIMI VE HESAPLAMALAR

FE- Analizi

Kauçuk veya kauçuk-metal bağlı bir ürün üretmeden önce, doğru bir kalıp tasarımı ve uygun bir kauçuk bileşiği kullanmak çok önemlidir.

Uzun yıllara dayanan tecrübemiz ve imkanlarımız sayesinde FEA Analizi için kauçuk hesaplamaları alanında etkili olan yazılım ve kendi geliştirdiğimiz hesaplama programını kullanarak tasarım ve üretim sürecini en kısa sürede ve en doğru şekilde gerçekleştirebilmekteyiz.


Avitech Ar-ge


Kalıp Tasarımı

Uzman mühendislerimiz ile en doğru kalıbı en kısa sürede tasarlama kabiliyetine sahibiz.

Etkili ve sistematik çalışma prensibimiz ile öncelikli hedefimiz, yüksek kaliteli titreşim önleyici ürünleri zamanında müşterilerimize ulaştırmaktır.


AR-GE GELİŞTİRME SÜREÇLERİ



ar-ge 1
Konsept ve Gereksinimlerin Tanımlanması
Müşterilerimiz ile birlikte kullanılacak bölgeye göre konsept tasarım ve gereksinimler hesaplanır.
Ön Tasarım
Konsept tasarım belirlenmesinden sonra ön tasarım ortaya çıkar.
ar-ge 2
ar-ge 3
CAD Modelleme
Ön tasarımın belirlenmesinden sonra 3D modelleme tasarlanır.
Simülasyon ve Test
3D tasarımın çıkmasından sonra, doğru elostemer ve metal parçalar için FE analizi yapılır.
ar-ge 4
ar-ge 5
Prototip Kalıp Üretimi
FE analizinden çıkan sonuçlara göre kalıplama tasarımı yapılır.
Son Kontrol Testleri
Kalıplamadan çıkan ürün FE Analizinde belirlenen test senaryolarına göre ürün testleri yapılır.
ar-ge 6
ar-ge 7
Son Ürün
Ürün Testleri başarılı olmasıyla beraber seri üretim için onay verilir.