Ölçüm ve Test Teknolojisi

Statik Test

Test makinemiz ile kalıplanmış kauçuk veya kauçuk-metal ürünler için eksenel ve radyal yönlerde statik sertliği ölçebiliriz. Avitech ayrıca statik burulma ve kardanik testleri gerçekleştirme yeteneğine de sahiptir. Test makinesi 2,5 ile 250 kN arası bir yük kapasitesine sahiptir ve 400x400 mm'ye kadar bitmiş ürünler test edilebilir.

Dinamik Test

Avitech, tasarlanmış kauçuk-metal parçaların dinamik yükler altındaki davranışını kontrol etme yeteneğine sahiptir. Yorulma testlerini, tarafımızca belirlenen test parametrelerine (Yükler, Döngü Sayısı ve Test frekansı) veya müşteri tarafından sağlanan test özelliklerine göre gerçekleştirebiliriz. Parçaların çalışma performansı test sonuçlarına göre değerlendirilir.

Kauçuk Malzemelerin Testi

Kendi tariflerimizden üretilen kauçuk malzemeler, enjeksiyon veya kompresyon kalıplamaya başlamadan önce her zaman kontrol edilir ve tam olarak test edilir. Bu, bitmiş ürüne kadar izlenebilirliği ve ayrıca kauçuk kalitelerinin müşterilerin gereksinimlerini karşılamak için uygunluğunu sağlar.

3D-Test Makinesi

Tüm parçalar detaylı teknik özelliklere göre incelenir. CMM ile parçalar, teknik şartnamelere veya standartlara göre hassas bir şekilde ölçülür ve kontrol edilir.